Aspekty bezpiecznego przechowywania gromadzonych danych firmowych 

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

 
 

 
 

 

Netia to jeden z największych polskich operatorów telekomunikacyjnych, część Grupy Cyfrowy Polsat. Na rynku B2B Netia oferuje wszechstronne realizacje teleinformatyczne: od usług głosowych (tradycyjnych oraz IP), transmisji danych, dostępu do Internetu, po najnowocześniejsze rozwiązania zintegrowane, oparte o przetwarzanie w tzw. chmurze oraz zaawansowane usługi Centrum Danych.

Netia zapewnia również kompleksowe podejście w temacie bezpieczeństwa danych. Dzięki wysoce rozwiniętej własnej infrastrukturze IT oraz wykwalifikowanej kadrze inżynierskiej dostarczamy skuteczne rozwiązania, które zapewnią bezpieczeństwo danym firmowym.

Z uwagi na różnorodność potrzeb Klientów, Netia postanowiła - obok obecnej chmury opartej o wirtualizację Microsoft Hyper-V - stworzyć nową chmurę VMware. Zostanie ona przekazana dla Klientów na początku 2019 roku.

Jeśli klient nie chce inwestować we własne serwery, a rozwiązania cloud computing nie spełniają jego wymagań, Netia oferuje także Serwery Dedykowane oparte o rozwiązania jednego z czołowych dostawców. Netia oferuje również usługi telekomunikacyjne oraz z obszaru cyberbezpieczeństwa, w tym Backup-as-a-Service.

Specjaliści Netii mają doświadczenie w migrowaniu całych serwerowni klienta. W przypadku chmury zapewniają polskojęzyczne wsparcie doświadczonych inżynierów, którzy zarówno budowali chmurę Netii, jak i zajmują się jej utrzymaniem oraz wsparciem klientów.

Fundamentem dla usług outsourcingu IT Netii są bezpieczne obiekty Data Center zlokalizowane w Polsce. Rok temu Netia rozbudowała podstawowe Data Center na ul. Poleczki w Warszawie o najnowocześniejszą komorę o powierzchni ponad 300 m2, która jest już prawie całkowicie zapełniona. Jest to obecnie jedno z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce i Europie. Szybki rozwój grupy produktowej Data Center & Cloud Netii sprawia, że w niedługim czasie uruchomione zostanie kolejne centrum danych, które wzmocni potencjał kolokacyjny Netii.

Prelegenci

Jakub Sierakowski, Członek Zarządu Usecrypt
Absolwent Politechniki Warszawskiej na kierunku Informatyka specjalizacja Inżynieria Komputerowa. W latach 2006 – 2010 odpowiedzialny za projektowanie oraz tworzenie systemów IT wspierających działalność Instytucji Publicznych, co znacząco wpłynęło na poznanie specyfiki oraz procesów Sektora Publicznego. Od 2010 roku Kierownik projektów wdrożeniowych dużych systemów Elektronicznego Obiegu Dokumentów w Spółkach Skarbu Państwa podlegających pod Ministra Obrony Narodowej. Uczestniczył w projektowaniu Zintegrowanego Systemu Informatycznego wdrażanego na potrzeby przechowywania i przetwarzania danych Polskiej Armii. Entuzjasta LEAN Management oraz optymalizacji procesów.
Od 2015 roku związany z sektorem cybersecurity i spółką UseCrypt S.A., gdzie jako Członek Zarządu odpowiedzialny jest za rozwój aplikacji UseCrypt Safe, aplikacji desktopowej służącej do bezpiecznego przechowywania i przesyłania danych oraz UseCrypt Messenger, szyfrowanego komunikatora na urządzenia mobilne.
Tomasz Orłowski, Kierownik Działu Produktowego ICT w Netii
Kierownik Działu Produktowego ICT i jednocześnie product manager rozwiązań bezpieczeństwa IT w Netii. Od prawie 15 lat związany jest z branżą IT/Telco, gdzie budował i zarządzał ofertą produktową ICT i usług konwergentnych dla klientów biznesowych i odpowiadał za strategię produktową u największych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych UW oraz studiów menedżerskich na Akademii Leona Koźmińskiego. Odpowiadał za strategię produktową u operatorów telekomunikacyjnych: T-Mobile, GTS i Orange. Specjalista w dziedzinie usług cyberbezpieczeństwa, trener, prelegent i marketer. Prywatnie pasjonat motoryzacji, motocyklista i podróżnik.