Jak porównać koszty własnej serwerowni i outsourcing infrastruktury IT? 

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

 
 

 
 

 

Netia zapewnia kompleksowe podejście w temacie outsourcingu infrastruktury IT, od kolokacji, przez serwery dedykowane, na chmurze kończąc. Klienci Netii to duże korporacje, które posiadają zarówno dedykowaną przestrzeń dla kilkudziesięciu szaf rack w Data Center Netii, jak i małe firmy, które mają kilka maszyn wirtualnych uruchomionych w chmurze Netii.

Z uwagi na różnorodność potrzeb Klientów, Netia postanowiła - obok obecnej chmury opartej o wirtualizację Microsoft Hyper-V - stworzyć nową chmurę VMware. Zostanie ona przekazana dla Klientów na początku 2019 roku.

Jeśli klient nie chce inwestować we własne serwery, a rozwiązania cloud computing nie spełniają jego wymagań, Netia oferuje także Serwery Dedykowane oparte o rozwiązania jednego z czołowych dostawców. Netia oferuje również usługi telekomunikacyjne oraz z obszaru cyberbezpieczeństwa, w tym Backup-as-a-Service.

Specjaliści Netii mają doświadczenie w migrowaniu całych serwerowni klienta. W przypadku chmury zapewniają polskojęzyczne wsparcie doświadczonych inżynierów, którzy zarówno budowali chmurę Netii, jak i zajmują się jej utrzymaniem oraz wsparciem klientów.

Fundamentem dla usług outsourcingu IT Netii są bezpieczne obiekty Data Center zlokalizowane w Polsce. Rok temu Netia rozbudowała podstawowe Data Center na ul. Poleczki w Warszawie o najnowocześniejszą komorę o powierzchni ponad 300 m2, która jest już prawie całkowicie zapełniona. Jest to obecnie jedno z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce i Europie. Szybki rozwój grupy produktowej Data Center & Cloud Netii sprawia, że w niedługim czasie uruchomione zostanie kolejne centrum danych, które wzmocni potencjał kolokacyjny Netii.

Prelegenci

Adam Kowalczyk, Starszy Kierownik Produktu
W Netii odpowiedzialny za rozwój i wdrażanie nowych usług z grupy produktowej Data Center& Cloud. Wcześniej – Kierownik Projektu m.in. w Qumak SA, odpowiedzialny za budowę kilku obiektów Data Center dla sektora telekomunikacyjnego i energetycznego. Jest absolwentem Informatyki Wojskowej Akademii Technicznej. Prywatnie pasjonat innowacyjnego budownictwa.
 
Tomasz Orłowski, Kierownik Działu Rozwoju Produktów i Oferty ICT w Netii
Od blisko 15 lat związany z branżą IT/ Telco, nieprzerwanie rozwija i zarządza ofertą produktową ICT i usług konwergentnych dla klientów biznesowych. Odpowiadał za strategię produktową u operatorów telekomunikacyjnych: T-Mobile, GTS i Orange. Specjalista w dziedzinie usług cyberbezpieczeństwa, trener, prelegent i marketer. Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych UW oraz studiów menedżerskich na Akademii Leona Koźmińskiego. Prywatnie pasjonat motoryzacji, motocyklista i podróżnik.