Jak przyspieszyć cyfrową transformację dzięki narzędziom cloud computing 

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

 
 
 
 
 
 

 
 

Po prostych narzędziach biznesowych i systemach wspierających najbardziej powszechne procesy biznesowe, dziś – za sprawą chmury obliczeniowej – bardziej dostępne stają się też rozwiązania mocno specjalizowane. Także rozwiązania do zastosowań inżynierskich i przemysłowych. Jednocześnie, model cloud computing otwiera mniej zasobnym organizacjom – i takim, które nie chcą utrzymywać własnych zasobów IT – dostęp do nowoczesnych, często bardzo specjalizowanych narzędzi, w tym rozwiązań o krytycznym znaczeniu dla tworzenia wartości intelektualnej i projektowania wyrobów w sektorze przemysłowym i inżynierskim.

Możliwość wdrożenia złożonego rozwiązania inżynierskiego w modelu chmury obliczeniowej wydaje się szczególnie atrakcyjna dla polskich firm średniej wielkości. Model cloud computing oznacza m.in. ograniczenie niezbędnych kosztów inwestycyjnych, eliminuje konieczność posiadania dedykowanego zespołu i odpowiednich kompetencji IT. Pozwala także na skrócenie czasu realizacji wdrożenia. Zdaniem przedstawicieli Dassault Systemes wszystko to sprawia, że mniejsze firmy zyskują możliwość łatwego wykorzystania technologii, z której do projektowania swoich produktów korzystają największe przedsiębiorstwa produkcyjne.

Najnowsze rozwiązanie Dassault Systemes 3DEXPERIENCE jest też zachętą do migrowania na platformę z wcześniejszych rozwiązań producenta. 3DEXPERIENCE to nie kolejna wersja systemów CATIA, SolidWorks czy ENOVIA, ale kompleksowo zintegrowane środowisko oferujące setki aplikacji, które wspomagają zarządzanie i realizację dowolnego procesu konstrukcyjnego, technologicznego czy produkcyjnego.

Platforma 3DEXPERIENCE dostępna w chmurze to bezpieczne rozwiązanie umożliwiające dostęp do danych w czasie rzeczywistym, współpracę w zdefiniowanych zespołach projektowych i grupach społecznościowych oraz wspomagające innowacyjność. To także rozwiązanie wspierające aktualne trendy istotne dla firm dowolnej wielkości, takie jak: cyfrowa transformacja, Przemysł 4.0 czy optymalizacja procesów przetwarzania danych na platformach cyfrowych. Aby ułatwić przeprowadzenie tego typu procesów Dassault Systemes udostępniło właśnie platformę 3DEXPERIENCE w modelu cloud computing.

3DEXPERIENCE stanowi wsparcie dla procesów związanych z planowaniem i harmonogramowaniem produkcji, czy bieżącym nadzorem nad przebiegiem procesów wytwórczych. Platforma ta ułatwia także zoptymalizowanie procesów montażu i przygotowania produkcji, a także rozwiązywanie złożonych problemów optymalizacyjnych w obszarze zarządzania łańcuchem dostaw. W efekcie, platforma 3DEXPERIENCE wspiera szereg procesów składających się na projektowanie produktów i procesów, wdrażanie ich, egzekucję produkcji, a nawet zarządzanie łańcuchem dostaw w sposób skorelowany z procesami produkcyjnymi.

Prelegenci

Andrzej Wełyczko, Dassault Systemes Polska
Senior Consultant w Dassault Systemes Polska; inżynier mechanik, absolwent Politechniki Wrocławskiej; wcześniej konstruktor urządzeń specjalnych w ZEM „Elmot” oraz ZWAP „Pafal” w Świdnicy; inżynier systemowy w IBM CATIA Competence Centre Bratislava; konsultant CATIA/PLM w IBM Polska. Napisał dwie książki: „CATIA V5. Przykłady efektywnego zastosowania systemu w projektowaniu mechanicznym” i „CATIA V5. Sztuka modelowania powierzchniowego”. Publikował także liczne artykuły publikowane na łamach Design News PL, Projektowanie i Konstrukcje Inżynierskie oraz na portalu cadblog.pl.