Jak stworzyć bezpieczne i komfortowe środowisko dla pracowników zdalnych i samej organizacji 

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

 
 
 
 
 

Prawie cała Polska ponad 2 miesiące temu przeniosła się z biur do home office, a to oznacza spore zmiany po stronie firmowej infrastruktury IT. Po pierwszych problemach z dostępnością komputerów przenośnych, licencji VPN i przyzwyczajeniem się do pracy w home office firmy muszą zabezpieczyć zdalnych pracowników na kilka sposobów, zarówno od strony dostępu do wygodnego środowiska pracy, jak i bezpieczeństwa IT.

 

Masowa praca zdalna - poza ochroną sieci firmowej - to potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa danych firmowych. Gdy pracownicy znikli z biur, gdzie zapewniony był wysoki poziom cyberbezpieczeństwa, i większość z nich pracuje w home office, to dużo lepiej należy kontrolować dziś, czy to faktycznie pracownik łączy się z siecią firmową, a także identyfikować i reagować na anomalie w jego zachowaniach. Sprawdzać, czy pobiera inne, niż zwykle pliki; czy nie zwiększa się jego transfer; a także czy nie zmieniły się jego nawyki i nie zaczyna łączyć się z firmą o nietypowych godzinach, co może sugerować, że być może jego komputer został przejęty przez hakerów.

PRELEGENCI:

Prowadzący: Adam Jadczak, Redaktor Naczelny ITwiz
Pomysłodawca, wydawanego od 2013 roku, miesięcznika ITwiz, książki "30 lat transformacji i innowacji w Polsce”, corocznego raportu „ITwiz Best100 - Ranking Firm IT”.

Organizator konferencji „Cloud Computing – jak dobrze zmigrować do chmury” oraz licznych debat tematycznych.
Założyciel grupy IT Professionals in Poland na LinkedIn, zrzeszającej profesjonalistów IT w Polsce.

Karierę rozpoczynał w Gazecie Wyborczej jako dziennikarz w dodatku Biuro i Komputer. Współtworzył jedną z pierwszych, kolorowych, internetowych gazet w Polsce – Biuro i Komputer online. Przez 17 lat pracował w redakcji Computerworld.

Tomasz Krajewski, Technical Sales Director – Eastern EMEA, Veeam Software
W branży IT od 1994 roku. Projektant rozwiązań, specjalista w zakresie wirtualizacji, usług terminalowych i zarządzania.

Przez wiele lat specjalizował się w rozwiązaniach opartych o platformy Microsoft i VMware. Obecnie pracuje w polskim oddziale firmy Veeam. Zarządza zespołem Inżynierów Systemowych w Europie Wschodniej, Rosji i krajach CIS. Odpowiedzialny jest za wsparcie technologiczne największych projektów z zakresu zabezpieczania i zarządzania środowiskami wirtualnymi, projekatmi Disaster Recovery i wysokiej dostępności.

Z zamiłowania jest muzykiem, producentem muzycznym. Pasjonuje się również kinem i grami komputerowymi.

Veeam Certified Trainer, Veeam Certified Architect, Microsoft Certified Systems Engineer, VMware Certified Professional.

Jacek Chylak, CCO 3S Data Center S.A. spółki wchodzącej od sierpnia 2019 w skład Grupy Play
Wierzy, że nie ma jednego idealnego rozwiązania na nieustannie rosnące wymagania z różnych obszarów IT, lecz z grupą wykwalifikowanych inżynierów data center, można złożyć je pod potrzeby biznesu klienta z odpowiednio dobranych i przygotowanych komponentów.
Skutecznie zarządza zespołem handlowym, który nie bez przyczyny nazwany został działem „Solutions”. Od prawie 10 lat zajmuje się umacnianiem pozytywnego wizerunku spółki wśród klientów jak i partnerów technologicznych. Jako ekspert w dziedzinie szeroko rozumianych rozwiązań chmurowych, a także doskonały mówca, który zrozumiale i porywająco potrafi opowiadać o przyszłości IT, jest często zapraszany na branżowe konferencje.
Prywatnie „zakochany” w narciarstwie, w którym realizuje się również jako instruktor m.in. funcarvinu. Dla równowagi, po setkach kilometrów zjazdów po górskich trasach, przesiada się pod żagle, które są kolejną z jego pasji.

Krzysztof Rachwalski, Country Manager w Polsce, Citrix
Z przeszło 20-letnim doświadczeniem w branży IT, od 2019 roku prowadzi CITRIX w Polsce.

Spędził także osiem lat w IBM, koncentrując się na sprzedaży oprogramowania i rozwiązań w małych i średnich firmach w sektorze przemysłowym oraz finansowym. W 2008 roku dołączył do VMware na stanowisku odpowiedzialnym za rozwój sprzedaży i zarządzaniu relacjami z partnerami oraz klientami.

Działał jako niezależny doradca strategiczny, uprzednio kierując regionem Europy Wschodniej w Veeam.