Migracja do Data Center – „jak przejść suchą nogą”



 

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.


W CZASIE WEBINARIUM POKAŻEMY:
• wskazówki dotyczące oceny istniejącej architektury przed migracją,
• najważniejsze wyzwania związane m.in. z bezprzerwowym działaniem systemów IT podczas migracji,
• największe ryzyka w tego typu projektach,
• nieprzewidziane zdarzenia i sposoby ich mitygacji w czasie tego procesu,
• znaczenie testów, które warto przeprowadzić przed uruchomieniem systemów IT w nowym środowisku,
• sposoby przekazywania informacji o krokach milowych w czasie migracji zespołom i interesariuszom,
• proces zamknięcia projektu i przejście do eksploatacji infrastruktury IT w zewnętrznym data center.

Podczas naszego webinarium podzielimy się najlepszymi praktykami i wyciągniętymi lekcjami, które pozwolą Ci lepiej przygotować się do migracji lub konsolidacji infrastruktury IT w zewnętrznym centrum danych.

PODCZAS WEBINARIUM DOWIESZ SIĘ:
• Jak przygotować własną organizację do migracji do zewnętrznego centrum danych?
• Z jakiego typu usług możesz skorzystać w Data Center Netii?
• W jaki sposób zbudować strategię nowoczesnego działu IT opartego o infrastrukturę hybrydową?
• Jakie korzyści daje hybrydowe środowisko IT?
• Jak wyglądał dialog techniczny między przedstawicielami Grupa Rawlplug i Netii?
• Jak wykorzystać doświadczenia innych?
• Jak identyfikować i klasyfikować potencjalne problemy?
• Jak wykorzystać łatwość dodawania nowych zasobów chmurowych do własnej infrastruktury IT?
• W jaki sposób te technologie poprawiają szybkość reakcji na oczekiwania klientów, skracają Time-to-Market, pozwalają skoncentrować się na core biznesie?
• Jakie możliwości oferuje rozbudowa własnych zasobów o usługi cloud computing i geo-redundancja możliwa dzięki wykorzystaniu bogatego ekosystemu centrów danych Netii?

PRELEGENTAMI BĘDĄ:
Sebastian Węgrzynkiewicz - IT Infrastructure and Support Manager, Information Security Officer, Grupa Rawlplug
Tomasz Ciesielski - Architekt Rozwiązań Chmurowych i Centrów Danych Netia
Sebastian Paczkowski - Konsultant ICT Netia Next

Prelegenci

Sebastian Węgrzynkiewicz, Grupa Rawlplug
14 lat doświadczenia w branży IT (zarządzanie projektami IT, przewodzenie zespołami liczącymi od kilku do kilkudziesięciu osób). Doskonała znajomość rynku oraz zagadnień związanych z bezpieczeństwem informacji, normy ISO/PN 27001, zarządzania zmianą, monitorowaniem i świadczeniem usług IT. Odpowiedzialny za transformację cyfrową w Urzędzie Miasta Wałbrzycha oraz podległych jednostkach. Odpowiadał za realizację wielu złożonych projektów IT obejmujących swym zakresem cały obszar miasta (np. kompletną obsługę i organizację systemu zarządzania oświatą, wdrożenia systemów Finansowo-Księgowych, Podatkowych, Geodezyjnych jak i systemów obiegu dokumentów). Jako Dyrektor w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego odpowiedzialny był za wdrożenie i utrzymanie kluczowych usług i aplikacji niezbędnych w procesie przyznawania dotacji unijnych. Natomiast w zespole wdrożeniowym obiegu dokumentów doprowadził do skutecznego wykluczenia spraw prowadzonych papierowo w podległym wydziale oraz w wyniku przeprowadzonej analizy doprowadził do zapewnienia niezbędnych zasobów sprzętowych umożliwiających (z początkiem roku 2018) wyeliminowanie wewnętrznego obiegu dokumentów prowadzonego tradycyjnie. W Grupie Rawlplug był bezpośrednio odpowiedzialny za wdrożenie Systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji według norm ISO PN/EN 27001 w Centrali. Wskutek przeprowadzonej analizy rozpoczął i z sukcesem zrealizował największy projekt transformacji i ujednolicenia infrastruktury informatycznej realizowany przez Rawlplug. Odpowiada za infrastrukturę, utrzymanie i dostępność usług IT w całej Grupie Rawlplug
Tomasz Ciesielski – Architekt w Netia Next
Architekt w Netia Next zajmujący wirtualizacją i data center. Pasjonat technologi chmurowych oraz centrów danych definiowanych programowo (SDDC). Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w pracy z klientami z sektora publicznego i prywatnego.
Pomaga klientom w wyborze odpowiednich rozwiązań technologicznych oraz usprawnieniu procesów IT w modelu XaaS. Projektuje środowiska w modelu hybrid-cloud i multi cloud a także wspiera migracje do chmury oraz data center.
Sebastian Paczkowski – konsultant ICT w Netia Next
Entuzjasta transformacji cyfrowej i cyberbezpieczeństwa. Ponad 20-letnie doświadczenie we współpracy b2b. Uczestniczył w wielu projektach data center dla Klientów TOP 100.
Na co dzień pracuje bezpośrednio z Klientami kierując się design thinking i zrozumieniem, że technologia pomaga akcelerować biznes i gwarantować jego ciągłość działania.
Pomaga w doborze, zakupie i wdrożeniu optymalnych i bezpiecznych rozwiązań technologicznych, łącząc kompetencje: integratora, operatora telco, dostawcy usług data center, vendorów.
Prywatnie: korzysta z uroków dolnego śląska: MTB, bieganie, narciarstwo zjazdowe.
Członek ISACA, w trakcie studiów podyplomowych zarządzanie cyberbezpieczeństwem.
Adam Jadczak, ITwiz
Od 27 lat obserwuje i opisuje rozwój polskiego rynku IT.
Pomysłodawca, wydawanego od 2013 roku, miesięcznika ITwiz, książki "30 lat transformacji i innowacji w Polsce”, corocznego raportu „ITwiz Best100 - Ranking Firm IT”.
Organizator konferencji „Cloud Computing – jak dobrze zmigrować do chmury” oraz licznych debat tematycznych. Założyciel grupy IT Professionals in Poland na LinkedIn, zrzeszającej profesjonalistów IT w Polsce.
Karierę rozpoczynał w Gazecie Wyborczej jako dziennikarz w dodatku Biuro i Komputer. Współtworzył jedną z pierwszych, kolorowych, internetowych gazet w Polsce – Biuro i Komputer online. Przez 17 lat pracował w redakcji Computerworld.