W jakich scenariuszach wybrać infrastrukturę on premise, a kiedy chmurę publiczną?



 

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

 
 

 
 

 

Od 15 kwietnia 2019 roku Netia oferuje nowe usługi data center oparte o serwery dedykowane Dell EMC. Netia otrzymała także status Dell EMC Cloud Service Providers (CSP).

Netia to jeden z największych polskich operatorów, część Grupy Cyfrowy Polsat. Dzięki rozwiniętej własnej infrastrukturze IT oraz wykwalifikowanej kadrze inżynierskiej Netia dostarcza skuteczne rozwiązania, które zapewnią bezpieczeństwo danym firmowym. Na rynku B2B Netia oferuje wszechstronne projekty: od usług głosowych (tradycyjnych oraz IP), transmisji danych, dostępu do Internetu, po najnowocześniejsze rozwiązania zintegrowane, oparte o przetwarzanie w chmurze i zaawansowane usługi centrum danych. Jeśli klient nie chce inwestować we własne serwery, a rozwiązania cloud computing nie spełniają jego wymagań, Netia oferuje serwery dedykowane oparte o rozwiązania Dell EMC.

Dell EMC dostarcza infrastrukturę IT partnerom dostarczającym usługi chmury hybrydowej i multi-cloud. Dzięki temu klienci mają łatwiejszy wybór pomiędzy infrastrukturą on-premises, a tą oferowaną w modelu cloud computing. Wg analiz Technology Business Research, do 2020 r. wydatki organizacji na usługi w chmurze; sprzęt i oprogramowanie wspierające dostarczanie usług w chmurze; a także na usługi wdrażania i zarządzania usług cloud computing przekroczą 500 mld USD, czyli ponad 3 razy więcej niż obecnie.

Fundamentem dla usług outsourcingu IT Netii są bezpieczne obiekty Data Center zlokalizowane w Polsce. Rok temu Netia rozbudowała podstawowe Data Center na ul. Poleczki w Warszawie o najnowocześniejszą komorę o powierzchni ponad 300 m2, która jest już prawie całkowicie zapełniona. Jest to obecnie jedno z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce i Europie. Szybki rozwój grupy produktowej Data Center & Cloud Netii sprawia, że w niedługim czasie uruchomione zostanie kolejne centrum danych.

W trakcie webinarium, w którym wezmą udział zarówno przedstawiciele Netii, jak i Dell EMC odpowiemy na pytania:
• Jak skutecznie inwestować w infrastrukturę IT w zależności od potrzeb biznesu?
• Kiedy zarządzać nią we własnym centrum danych, a w jakich przypadkach warto oddać ten proces firmie zewnętrznej?
• Jakie są korzyści i wady wykorzystania własnej serwerowni i rozwiązań chmurowych?
• Czy infrastruktura fizyczna, na której działa usługa, dalej ma kluczowe znaczenie?
• Jakie są korzyści z chmury vs ukryte koszty budowy własnej infrastruktury?
• W jaki sposób rozkładają się koszty inwestycji w data center w przypadku budowy własnego i wynajmu zewnętrznego centrum danych.
• Ile można zaoszczędzić dzięki usługom w zewnętrznym Data Center na przykładzie oferty serwerów dedykowanych?
• Jakie korzyści mogą płynąć z wykorzystania konkretnego dostawcy serwerów?
• Jak wielkie znaczenie ma wsparcie doświadczonych inżynierów i jakie są oferowane typy wsparcia technicznego?
• Jakie są możliwości outsourcingu infrastruktury IT- od kolokacji, przez serwery dedykowane do chmury publicznej?
• Jakie są różnice pomiędzy chmurą prywatną na dedykowanej infrastrukturze w profesjonalnym data center, a tą we własnej serwerowni?
• Czy infrastruktura przyszłości to infrastruktura hybrydowa?

Dell EMC
Dell Technologies to unikalna rodzina firm zapewniających kluczową infrastrukturę, pozwalającą organizacjom na dokonywanie cyfrowej transformacji, modernizację środowiska IT oraz skuteczną ochronę danych. Dostarcza swoje kompleksowe i innowacyjne rozwiązania klientom wszelkich rozmiarów ze 180 krajów – od 98 proc. firm z listy Fortune 500 po klientów indywidualnych.

Prelegenci

Adam Kowalczyk, Starszy Kierownik Produktu w Netii
W Netii odpowiedzialny za rozwój i wdrażanie nowych usług z grupy produktowej Data Center& Cloud. Wcześniej – Kierownik Projektu m.in. w Qumak SA, odpowiedzialny za budowę kilku obiektów Data Center dla sektora telekomunikacyjnego i energetycznego. Jest absolwentem Informatyki Wojskowej Akademii Technicznej. Prywatnie: pasjonat innowacyjnego budownictwa.
Adam Wojcicki, Advisory Systems Engineer Dell Technologies
Adam ma już 20 -letnie doświadczenie na rynku IT. Jest absolwentem PJWSTK. Od 2008 roku zajmuje się wsparciem sprzedaży dla największych, kluczowych klientów Dell Technologies z sektora telekomunikacyjnego. Obecnie obsługuje cały sektor telekomunikacyjny jako konsultant techniczny oraz architekt. Prywatnie: pasjonat amatorskiego kolarstwa górskiego.