Bezpieczeństwo danych w chmurze 2 

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

banner

Rejestracja


Aby zobaczyć zapis tego webinarium należy być zarejestrowanym użytkownikiem serwisu. Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem przejdź na STRONĘ REJESTRACJI.
Zapis webinarium

Agenda

12:00 – 12:05 – Powitanie uczestników

12:05 – 12:45 – Bezpieczeństwo danych w chmurze

13:45 – 14:15 – Sesja pytań i odpowiedzi

Opis

Temat: Bezpieczeństwo danych w chmurze

Dla kogo przeznaczone jest webinarium: administratorzy, specjaliści IT, menedżerowie IT

Przechowywanie danych w chmurze ma wiele zalet, ale wiąże się także z zagrożeniami. Przedsiębiorstwa muszą mieć świadomość, że chociaż ich dane są przechowywane zgodnie z wymogami prawa i zasadami bezpieczeństwa, nie zwalnia to ich z obowiązku dbania o ochronę swojej infrastruktury w chmurze. Dostawca usług w chmurze przejmuje odpowiedzialność za fizyczną ochronę serwera, jak też za zabezpieczenie przed atakami w cyberprzestrzeni, takimi jak rozproszona odmowa usługi (DDoS). Jednak taka ochrona nie wystarcza, bo sami pracownicy firmy mogą narazić ją na niebezpieczeństwo poprzez niewłaściwe korzystanie z zasobów.

Jedno z największych zagrożeń, jakie niesie ze sobą korzystanie z chmury obliczeniowej, polega na tym, że dział IT, nie mając informacji o naruszeniach systemu zabezpieczeń, nie może skutecznie czuwać nad ich bezpieczeństwem. Istotne jest zatem wprowadzenie właściwych procedur i narzędzi informatycznych dotyczących dostępu do informacji służbowych i ich ochrony. Wyposażając firmę w systemy zabezpieczające chmurę, warto zwracać uwagę na te rozwiązania, które cechują się najwyższymi parametrami – zarówno pod względem łatwości obsługi, jak i poziomu skuteczności.

Prelegenci

Krzysztof JanowskiKrzysztof Janowski – Security Engineer, Dell

Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej. Od wielu lat zajmuje się szeroko pojętymi kwestiami bezpieczeństwa teleinformatycznego, od półtorej roku związany z firmą Dell Poland. W swojej pracy odpowiedzialny jest za pomoc w dobieraniu i prawidłowej implementacji rozwiązań z zakresu ochrony informacji i bezpieczeństwa infrastruktury. Aktywny uczestnik i prelegent wielu konferencji poświęconych kwestiom bezpieczeństwa informatycznego.

 

 

 

Partner

dell_small

 

 

 

 

 

 

 

 


2 thoughts on “Bezpieczeństwo danych w chmurze

Dodaj komentarz