Czym jest DevOps i jak wykorzystać jego możliwości 

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

baner1

Materiał po webinarium


W skrócie DevOps to metoda współpracy developerów, administratorów systemów i wdrożeniowców pozwalająca w optymalny sposób dostosować system informatyczny lub szerzej – usługę informatyczną do potrzeb użytkowników.

Pełny zapis webinarium dostepny jest na tej stronie. Aby obejrzeć należy być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem.

Link do rejestracji.

Agenda

12:00 – 12:05 – Powitanie uczestników

12:05 – 12:30 – Czym jest DevOps, oraz skąd pochodzi i jakie są implikacje stosowania DevOps

12:30 – 13:00 – Co jest potrzebne do stosowania DevOps? Od czego rozpocząć stosowanie DevOps?

13:00 – 13:30 – Sesja pytań i odpowiedzi

Opis


Kto może być zainteresowany webinarium?
Menedżerowie, kierownicy IT, specjaliści IT mający styczność z wdrożeniami nowego oprogramowania lub nowych funkcjonalności oprogramowania (m.in. programiści, administratorzy, wdrożeniowcy, testerzy, odpowiedzialni za wsparcie dla użytkowników końcowych).

Zakres szkolenia
W pierwszej części webinarium dowiemy się czym jest, skąd pochodzi DevOps i jakie są implikacje stosowania DevOps. W drugiej części webinarium skoncentrujemy się na sposobach wykorzystania DevOps w codziennej praktyce zarówno w częściach: „Dev”, „Ops”, jak i w całości – DevOps. W czasie dyskusji chcemy znaleźć odpowiedzi na pytania: „Co jest potrzebne do stosowania DevOps?” oraz „Od czego rozpocząć stosowanie DevOps?”

Dyskusja:
– uwarunkowania społecznościowe i organizacyjne
– definiowanie wymagań infrastrukturalnych
– ograniczenia w obecnych organizacjach

Podsumowanie:
– najważniejsze wnioski z dyskusji
– propozycje działań dla organizacji zainteresowanych stosowaniem DevOps

Prelegenci


HP-18_1Paweł Trojak, HP Polska
Trener z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu złożonych projektów reorganizacji i usprawniania działów IT z wykorzystaniem najlepszych praktyk ITIL®. Posiada certyfikat ITIL® V2 Manager. Posiada wieloletnie doświadczenie trenerskie. Dysponuje praktyczną wiedzą i doświadczeniem w zakresie zarządzania procesami IT w biznesie, prowadzenia projektów, obsługi klientów i zarządzania zespołem. Prowadzi projekty zmian organizacji IT na podstawie modelu ITIL zarówno dla części utrzymaniowej („Ops”), jak i rozwoju usług i developmentu („Dev”).
 
 
 
 
 
 
 
 
Bartłomiej_FedorkoBartłomiej Fedorko, HP Polska
Obecnie odpowiedzialny w HP Polska za zarządzanie projektami związanymi z wdrożeniami aplikacji przez dużych klientów w branży FMCG.
W latach 2006 – 2009 uczestniczył w czterech projektach z zakresu analizy i implementacji procesów ITSM z wykorzystaniem dobrych praktyk ITIL. Projekty te były realizowane u dużych klientów z branży energetycznej w Polsce. W połowie 2007 roku rozpoczął pracę w projektach z zakresu SAP ISU biorąc udział we wdrożeniu systemu SAP(obszar ISU) u klienta z branży gazowniczej.
 
 

Partnerzy

 

HP_Blue_RGB_150_MX__300x300

 

 

 

 

logo onet technologie

 

 

Dodaj komentarz