Jak chronić dane w sposób systemowy – czyli Data Governance 

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

data governance

Rejestracja


Webinarium odbyło się 27 czerwca.
Pełny zapis webinarium dostępny po zalogowaniu. Jeżeli nie masz konta – skorzystaj z opcji założenia konta w serwisie.
Obejrzyj fragment webinarium.


oraz fragment dyskusji

Pełny zapis webinarium dostępny po zalogowaniu. Jeżeli nie masz konta – skorzystaj z opcji założenia konta w serwisie.

Agenda

13:00 – 13:05 Wstęp
13:05 – 13:50 Ochrona danych – Zbigniew Szmigiero, IBM
13:50 – 14:15 Dyskusja z uczestnikami chatu w gronie: Zbigniew Szmigiero – ekspert IBM, Adam Jadczak – dziennikarz ITwiz, Marek Rzewuski – prowadzący dyskusję.

Opis

Temat: Jak chronić dane w sposób systemowy – czyli Data Governance

Dla kogo przeznaczone jest webinarium: administratorzy, specjaliści IT, menedżerowie IT

Opis webinarium
Z jednej strony istotną wartością większości firm są dane, gromadzone w postaci zorganizowanej – bazy danych, luźnej – serwery plików i rozproszonej – chmura. Ich właściwe przetwarzanie i wykorzystywanie stanowi o rozwoju i przyszłości przedsiębiorstwa. Z drugiej zaś ochroną tych zasobów zajmują się małe zespoły, często niedostatecznie przeszkolone i skupiające się jedynie na reaktywnym działaniu. Budowa ładu w zarządzaniu danymi (Data Governance) wymaga objęcia ochroną informacji krytycznych w obrębie wszystkich wektorów ataku i metod stosowanych przez cyberprzestępców. Zapraszamy na webinarium, którego celem jest prezentacja tychże zagrożeń i najczęściej stosowanych metod mającym im zapobiec.
[/tab]


Zbigniew SzmigieroZbigniew Szmigiero, Security Technical Professional – IBM

12-letnia praktyka w projektowaniu, wdrażaniu, zarządzaniu projektami, wsparciu sprzedaży rozwiązań zarządzania tożsamością (IBM, BMC). Specjalista w przestrzeni zarządzania tożsamością i dostępem, systemów wysokodostępnych (HA), zarządzania środowiskami pamięci masowych oraz integracją danych osobowych i aktywami (assets). Posiada certyfikacje: Sun Microsystems, Cisco, ITIL, Prince2, Veritas, IBM.

 

Adam JadczakAdam Jadczak, redaktor ITwiz

O IT w biznesie pisze od 20 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Redaktor roku 2009 w IDG Poland za projekt Computerworld „20-lat polskiej branży IT”. Na przełomie 17 lat w magazynie Computerworld pracował jako: dziennikarz, redaktor działu Wiadomości, zastępca redaktora naczelnego, redaktor naczelny serwisów IDG Business Media, redaktor prowadzący wydania specjalne, w tym: Computerworld TOP200 (wersja polska i angielska), Polski Rynek Usług IT, MSP Standard. W ramach projektu Rynek Pracy Dla Specjalistów IT przygotował raporty Kariera w IT i Gdzie na studia IT. Prowadził też raporty Internet Standard (m.in. Internet 2K12, eCommerce 2012, adStandard 2012, Social Media 2012). Wcześniej m.in. dziennikarz technologiczny w „Gazeta i Komputer”, dodatku do Gazety Wyborczej.

 

 

Partnerzy

 

 

 

800px-ibm_logosvg

 

 

 

 

 

itwiz

 

 

 

 

logo onet technologie