Mój komputer – moje bezpieczeństwo: webinarium z pokazem cyberataku na żywo 

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

ochrona tożsamości

Rejestracja


Zapis webinarium dostępny jest na tej stronie. Aby oglądać musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.
Polecamy obejrzenie fragmentu tego webinarium.

Agenda

13:00 – 13:05 Wstęp
13:05 – 13:40 Detekcja i przeciwdziałanie różnym technikom ataku wykorzystywanym przy przejmowaniu naszych komputerów i urządzeń – MitM, MitB, keyloggers, itp. – Zbigniew Szmigiero, IBM
13:40 – 14:00 Pokaz cyberataku na żywo i działania najnowocześniejszego narzędzia umożliwiającego detekcję i przeciwdziałanie
14:00 – 14:25 Dyskusja z uczestnikami chatu w gronie: Zbigniew Szmigiero – ekspert IBM, Adam Jadczak – dziennikarz ITwiz, Marek Rzewuski – prowadzący dyskusję.

Opis

Temat: Mój komputer – moje bezpieczeństwo: webinarium z pokazem cyberataku na żywo

Dla kogo przeznaczone jest webinarium: administratorzy, specjaliści IT, menedżerowie IT

Opis webinarium
Informacje o przypadkach niezamierzonych transakcji na kontach bankowych, wykorzystywania wykradzionych danych kartowych, otwierania linii kredytowych w oparciu o skradzioną tożsamość nie są już jedynie ciekawostkami zza oceanu. To rzeczywistość, w której żyjemy i w której polskie banki, instytucje finansowe i sklepy internetowe toczą walkę z cyberprzestępcami – niestety zbyt często kończąc ją “na tarczy”.

System ochrony naszych komputerów domowych i urządzeń mobilnych nie jest dla hackerów zazwyczaj żadną przeszkodą, a brak świadomości jak bardzo jesteśmy narażeni na ataki, skutkuje jedynie szumem medialnym podnoszonym po każdym poważniejszym incydencie.
Zapraszamy na webinar, w którym skupimy się na przedstawieniu różnych technik ataku wykorzystywanych przy przejmowaniu naszych komputerów i urządzeń – MitM, MitB, keyloggers, itp. (pokaz na żywo) – jednocześnie demonstrując najnowocześniejsze narzędzia umożliwiające detekcję i przeciwdziałanie.

Prelegenci


Zbigniew SzmigieroZbigniew Szmigiero, Security Technical Professional – IBM

12-letnia praktyka w projektowaniu, wdrażaniu, zarządzaniu projektami, wsparciu sprzedaży rozwiązań zarządzania tożsamością (IBM, BMC). Specjalista w przestrzeni zarządzania tożsamością i dostępem, systemów wysokodostępnych (HA), zarządzania środowiskami pamięci masowych oraz integracją danych osobowych i aktywami (assets). Posiada certyfikacje: Sun Microsystems, Cisco, ITIL, Prince2, Veritas, IBM.

 

Adam JadczakAdam Jadczak, redaktor ITwiz

O IT w biznesie pisze od 20 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Redaktor roku 2009 w IDG Poland za projekt Computerworld „20-lat polskiej branży IT”. Na przełomie 17 lat w magazynie Computerworld pracował jako: dziennikarz, redaktor działu Wiadomości, zastępca redaktora naczelnego, redaktor naczelny serwisów IDG Business Media, redaktor prowadzący wydania specjalne, w tym: Computerworld TOP200 (wersja polska i angielska), Polski Rynek Usług IT, MSP Standard. W ramach projektu Rynek Pracy Dla Specjalistów IT przygotował raporty Kariera w IT i Gdzie na studia IT. Prowadził też raporty Internet Standard (m.in. Internet 2K12, eCommerce 2012, adStandard 2012, Social Media 2012). Wcześniej m.in. dziennikarz technologiczny w „Gazeta i Komputer”, dodatku do Gazety Wyborczej.

 

 

Partnerzy

 

 

 

800px-ibm_logosvg

 

 

 

 

 

itwiz

 

 

 

 

logo onet technologie

 

 

Dodaj komentarz