Jak chronić swoją prywatność w internecie 

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

banner

Rejestracja


Zapraszamy do obejrzenia debaty.

Agenda

13:00 – 14:05 – Powitanie uczestników

13:05 – 14:00 – Dyskusja w gronie ekspertów: Radosław Kaczorek – audytor systemów informatycznych, Jakub Tomaszewski – IT System Security Expert w Grupa Allegro Sp. z o.o., Kamil Kilinski – Business Information Security Officer oraz dr Paweł Litwiński, Instytut Allerhanda.

Opis

Temat: Jak chronić swoją prywatność w internecie

W gronie ekspertów będziemy chcieli odpowiedzieć na pytania:

Co robić by zachować prywatność w internecie?
Jakie mogą być skutki wycieku naszych danych w niepowołane ręce?
Na co zwrócić szczególną uwagę korzystając z serwisów internetowych?
Jak zadbać samemu o to, by nasze dane nie dostały się w niepowołane ręce?
Jak chronić w szczególności nasze dane na urządzeniach mobilnych?

Zapraszamy także do udziału w chacie, dyskusji i zadawania własnych pytań.

 

Zapraszamy do rejestracji i oglądania webinarium.

Prelegenci

radosław_kaczorekRadosław Kaczorek, CISA, CIA, CISSP, CRISC
Prezes Zarządu IMMUSEC. Audytor systemów informatycznych, ekspert w dziedzinie ładu i nadzoru w informatyce, zarządzaniu ryzykiem i bezpieczeństwem informacji. W latach 2005 – 2009 Prezes Zarządu ISACA w Polsce. Współtwórca działów audytu systemów informatycznych i bezpieczeństwa w KPMG (1998 – 2004) oraz Deloitte (2005 – 2007). W latach 2007 – 2012 juror konkursu Lider Informatyki organizowanego przez Computerworld. Od 2005 roku wykładowca Podyplomowego Studium “Efektywne Zarządzanie IT w Przedsiębiorstwie” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

 

 

 

Jakub TomaszewskiJakub Tomaszewski – IT System Security Expert w Grupa Allegro Sp. z o.o.
 
Absolwent “Bezpieczeństwa systemów komputerowych” na Politechnice Poznańskiej. W pracy zawodowej wiele lat związany z projektami bezpieczeństwa komputerów dużej mocy (zarówno krajowymi jak i europejskimi) realizowanymi w ramach prac Poznańskiego Centrum Superkomputerowo – Sieciowego. Aktualnie na stanowisku konsultanta i pentestera w firmie “tanuka.pl” oraz ekspert ds. bezpieczeństwa systemów IT w Grupie Allegro. W codziennej pracy zawodowej odpowiedzialny jest głównie za zarządzanie zespołem pentesterskim i przeprowadzanie samych testów, realizację projektów związanych z bezpieczeństwem (np. antyddos, monitoring sieci, systemy korelujące zdarzenia, systemy o podwyższonym poziomie bezpieczeństwa). Prywatnie entuzjasta sportów ekstremalnych, podróżnik i propagator weganizmu.
 

 

 

Kamil_KilinskiKamil Kilinski – Business Information Security Officer, Citi Handlowy
Od ponad 13 lat zajmuje się zagadnieniami ochrony informacji. Doświadczenie zdobywał w firmach z branży telekomunikacyjnej, medialnej oraz finansowej.
Prowadził projekty na poziomie międzynarodowym w branży telekomunikacyjnej oraz finansowej. Odpowiadał za wykonywanie audytów bezpieczeństwa, analiz ryzyka, testów penetracyjnych. Definiował standardów w zakresie technicznych oraz organizacyjnych środków ochrony informacji. Brał czynny udział w analizie trendów oraz zagrożeń informacji. Projektował oraz wdrażał systemy zabezpieczeń w branży telekomunikacyjnej oraz finansowej. Obecnie zajmuje się obszarem bezpieczeństwa informacji w Citi Handlowy.

 

 

 
Paweł Litwińskidr Paweł Litwiński, Instytut Allerhanda
Adwokat, partner w kancelarii Barta Litwiński Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów, członek sekcji prawa własności intelektualnej Instytutu Allerhanda. Ekspert Komisji Europejskiej do spraw ochrony danych osobowych w umowach cloud computing. Autor i współautor licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu prawa ochrony danych osobowych, prawa nowych technologii i prawa telekomunikacyjnego, w tym komentarza do ustawy o ochronie danych osobowych. Prelegent na konferencjach, szkoleniach i kongresach związany z powyższą tematyką prawną. Wykładowca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 

 

 

Partnerzy

Patronat nad debatą objęło Biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych
GIODO

 

 

 

Partnerem debaty jest portal PCLab.pl
 

 

pclab_logo

PCLab.pl jest jednym z największych i najpopularniejszych polskich serwisów o tematyce komputerowej. Co miesiąc stronę odwiedza ponad 3,7 miliony internautów, którzy generują 16 milionów odsłon (źrodło: Google Analytics, styczeń 2014). Wyróżniamy się bardzo wnikliwymi i rzetelnymi artykułami, których autorami są dziennikarze komputerowi z wieloletnim doświadczeniem. Codziennie – bez wyjątków – na PCLab.pl ukazują się aktualności ze świata IT. Jako pierwsi na świecie wprowadziliśmy testy sprzętu na żywo. Naszą silną stroną jest też największe w Polsce forum dyskusyjne poświęcone komputerom, na którym już umieszczono ponad 11 milionów wypowiedzi.

 

 

Dodaj komentarz