Oracle Cloud Platform 

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Zapraszamy do obejrzenia fragmentów webinarium, którego partnerem była firma Oracle pt. “Oracle Cloud Platform​”. Pełny zapis webinarium dostępny jest na tej stronie. Aby je obejrzeć w całości należy się zalogować. Jeżeli nie posiadacie Państwo konta w serwisie można je założyć.


           Agenda


 

12:00 ‑ 12:05 Powitanie i przedstawienie gościa
12:05 ‑ 12:15 Znaczenie usług IT w chmurze i korzyści jakie dają
12:15 ‑ 12:30 Oracle Public Cloud Infrastructure as a Service (IaaS)
12:30 ‑ 12:45 Oracle Public Cloud Platform as a Service (PaaS)
12:45 ‑ 13:15 Sesja pytań i odpowiedzi
 
Oracle jest jednym z pierwszych dostawców na rynku IT, który zrozumiał potencjał chmury obliczeniowej jeszcze w początkowym okresie rozwoju tej technologii. Platforma Oracle Cloud umożliwia klientom i partnerom łatwe tworzenie nowych aplikacji, rozszerzanie aplikacji Oracle typu „oprogramowanie jako usługa” oraz migrację dotychczasowych aplikacji lokalnych do chmury. Uczestnicy webinarium dowiedzą się, w jaki sposób rozwiązania Oracle Cloud typu „platforma jako usługa” (PaaS) i „infrastruktura jako usługa” (IaaS) mogą pomóc klientom usprawnić działanie i obniżyć koszty informatyczne dzięki wykorzystaniu kompletnej, otwartej platformy chmurowej zgodnej ze standardami w całym przedsiębiorstwie. Zaprezentujemy, w jaki sposób platforma Oracle Public Cloud umożliwia klientom i niezależnym producentom oprogramowania łatwą i szybką migrację do chmury, zapewniającą wydajność, niezawodność, skalowalność i bezpieczeństwo.
 
Oracle Java Cloud Service jest kompletnym rozwiązaniem zapewniającym platformę i infrastrukturę chmury służąca do budowy, wdrażania i zarządzania aplikacjami Java EE. Usługa Oracle Java Chmura pozwala w sposób szybki udostępniać aplikacje w środowisku Oracle WebLogic Server z zastosowaniem Oracle Coherence do cacheowania i zapewniania i oprogramowania Oracle Traffi Director służącego do zapewniania równowagi obliczeniowej (load balancing).
 
Oracle Storage Cloud Service jest bezpiecznym, elastycznym, niezawodnym i efektywnym kosztowo rozwiązaniem chmury publicznej. Można uzyskać do niego dostęp z dowolnego miejsca, w trybie 24/7 i z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu. Inwestycje w sprzęt nie są w tym przypadku konieczne. Usługę można kupić biorąc pod uwagę obecne potrzeby dotyczące wymaganej pojemności a następnie, w przyszłości, skalować swoje rozwiązanie zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem.
 
Prelegent: Marcin Marzec (CISSP), Cloud Champion – Poland; od 1995 roku związany z branżą IT, w szczególności z zagadnieniami z obszaru bezpieczeństwa. Pracował dla takich firm jak Microsoft, CA Technologies, Compfort Meridian Polska, czy e-point S.A. W Oracle Polska odpowiedzialny jest za wsparcie sprzedaży rozwiązań Public Cloud. Prywatnie pomysłodawca i właściciel start-up’u działającego w chmurze publicznej.
 
Serdecznie zapraszamy do rejestracji!