Jak bezpiecznie i wydajnie przesyłać i przetwarzać kluczowe dane?



 

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Zapraszamy do obejrzenia fragmentów webinarium, którego partnerem była firma IBM pt. “Jak bezpiecznie i wydajnie przesyłać i przetwarzać kluczowe dane?”. Pełny zapis webinarium dostępny jest na tej stronie. Aby je obejrzeć w całości należy się zalogować. Jeżeli nie posiadacie Państwo konta w serwisie można je założyć.





            Agenda

14:00 ‑ 14:05 Powitanie i przedstawienie gościa
14:05 ‑ 14:15 Wyzwania stojące współcześnie przed działami IT
14:15 ‑ 14:45 Sprzętowe zabezpieczanie informacji: poprawa bezpieczeństwa i wydajności
14:45 ‑ 15:30 Sesja pytań i odpowiedzi

Niektóre firmy, z obawy przed pochodzącymi z Internetu niebezpieczeństwami, unikają otwarcia własnej infrastruktury na świat. Inne, czują się bezpieczne już po zainstalowaniu firewall’a – jednak takie rozwiązanie, choć daje pewną ochronę, to w obliczu dzisiejszych zagrożeń nie jest wystarczające.
 
Z kolei organizacje świadome ryzyka, skali niebezpieczeństw oraz konieczności ochrony przesyłanych i przechowywanych informacji wybierają rozwiązania, które pozwalają nie tylko zabezpieczyć dane, ale też zachować wydajność infrastruktury. Rozwiązania sprzętowo-aplikacyjne, takie jak IBM DataPower Gateway, to fizyczne urządzenia, które włączone do infrastruktury DMZ pozwalają zbudować bezpieczne środowisko wymiany informacji wewnątrz organizacji oraz w ramach jej otoczenia biznesowego.

 Cechy szczególne:
– rozwiązanie jest klasy HSM (Hardware Security Module) pozwalające w sposób bezpieczny przechowywać klucze cyfrowe
– zapewnia sprzętową ochronę przeciw zagrożeniom związanym z przetwarzaniem XML i JSON (a często ignorowanym przez nieświadomych tych zagrożeń użytkowników).
– wspiera najnowsze algorytmy jak ECC (Elliptic Curve Cryptography – kryptografia oparta o algorytmy krzywych eliptycznych)
– umożliwia szyfrowanie/deszyfrowanie oraz podpisywanie dokumentów podpisami cyfrowymi z wykorzystaniem certyfikatów X.509 dla dokumentów opartych o formaty:
          • XML (poprzez standardy np.: XML DigSig czy WS-Security)
          • JSON (np.: JSON Web Encryption, JSON Signature itp.)
          • dowolne za pomocą np.: PKCS#7.


Prelegent: Andrzej Kowalczyk, IBM

Andrzej Kowalczyk – specjalista IT, pracujący w IBM Polska ponad 8 lat, specjalizujący się w szeroko rozumianej integracji systemów, architektury SOA czy też API Management oraz rozwiązaniach zapewniających bezpieczeństwo w wymienionych tematach.
 
Serdecznie zapraszamy do rejestracji!





Żadna organizacja nie jest w stanie uniknąć zagrożeń dla bezpieczeństwa. Wprawdzie wykorzystanie serwisów społecznościowych, mobilności i technologii cloud zwiększa możliwości realizacji biznesu i współpracy, ale jednocześnie stwarza także nowe okazje do przestępstw związanych z wykorzystaniem danych – Big Data.