DataCenter w erze Cloud Computing 

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

banner

Agenda

14:00 – 14:05 – Powitanie uczestników

14:05 – 14:45 – DataCenter w erze Cloud Computing, Wojciech Ehrenfeld – dyrektor departamentu Public IT Services w grupie Onet

14:45 – 15:15 – Sesja pytań i odpowiedzi

Opis

Temat: DataCenter w erze Cloud Computing

Współczesne IT poddawane jest presji konkurencji z zewnętrznymi dostawcami usług w zakresie ceny,  funkcjonalności i SLA. W efekcie IT nie jest już traktowane przez świadomy biznes jako “wewnętrzny monopolista” usług IT, a czasami może być wręcz przy wyborach dostawców usług pomijany. Rozwiązaniem jest model hybrydowego IT, IT traktowanego jako broker usług – świadczonych wewnętrznie lub poza organizacją.

Zarządzający infrastrukturą IT stają coraz częściej przed dylematem “mieć czy być”. “Mieć” – drogą i nieefektywną w porównaniu z usługodawcami zewnętrznymi infrastrukturę czy raczej “być” – oszczędzić na kosztach posiadania infrastruktury, za to świadczyć więcej innego rodzaju, bardziej zaawansowanych usług IT dla organizacji. Zgodnie z badaniem “Datacenter Market Trends 2012+” w najbliższym czasie czeka nas konsolidacja data center dużych przedsiębiorstw, zamykanie nieefektywnych Centrów Danych i w konsekwencji wzrost usług cloud i kolokacji.

Podczas prezentacji dowiesz się m.in.:

– czy niezawodność jest najlepszym współczynnikiem miary usług IT, jak ją mierzyć?

– jak zabrać się do wyboru DC ?

– jak dobrać budynek, zasilanie, chłodzenie, jak wykonać zabezpieczenia w Data Center?

– czy bardziej opłaca się tworzenie własnego Data Center czy skorzystanie z usług zewnętrznego deostawcy?

 

Zapraszamy do rejestracji i oglądania webinarium.

Prelegent

Wojciech_EhrenfeldWojciech Ehrenfeld – dyrektor departamentu Public IT Services w grupie Onet

Odpowiada za utrzymanie wysokiej dostępności serwisów i usług portalu. Zarządza działami specjalistów – administratorów i inżynierów systemów oraz centrami danych wraz z infrastrukturą IT. Realizuje projekty związane z budową i rozwojem usług portalu w szczególności z zakresu cloud computing – www.onettechnologie.pl. Absolwent Politechniki Krakowskiej.

 

 

 

 

[/tab]

Partnerzy

 

 

logo onet technologie

 

 

Dodaj komentarz