Narzędzia do zarządzania usługami cloud 

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Rejestracja


Aby zobaczyć zapis webinarium należy być zarejestrowanym użytkownikiem serwisu. Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem przejdź na STRONĘ REJESTRACJI.
Zapis webinarium

Agenda

12:00 – 12:05 – Powitanie uczestników

12:05 – 13:00 – Narzędzia do zarządzania usługami cloud – prezentacja, Karolina Pilarczyk

13:00 – 13:30 – Sesja pytań i odpowiedzi

Opis

Temat: Narzędzia do zarządzania usługami cloud

Dla kogo przeznaczone jest webinarium: administratorzy, specjaliści IT, menedżerowie IT

Czemu firmy wdrażają lub korzystają z gotowych środowisk opartych na cloud computing? Dzieje się tak dlatego, bo chmura pozwala zwiększyć szybkość dostarczania nowych usług biznesowych przy jednoczesnej redukcji kosztów operacyjnych i poprawie ich jakości.

Narzędzie IBM SmartCloud Orchestrator jest zintegrowaną platformą zarządzania chmurą zaprojektowaną tak, aby ułatwiać rozwój, wdrożenie i zarządzanie usługami cloud computing w przedsiębiorstwach, zwiększyć elastyczność, jak również przyspieszyć drożenie nowych usług. IBM SmartCloud Orchestrator zapewnia kompleksową automatyzację usług cloud computing, wspieranie infrastruktury oraz aplikacji i platform usług. Portal samoobsługowy umożliwia całkowicie zautomatyzowane wdrożenie. Topologia aplikacji projektowana jest graficznie i sprawdzana w edytorze obciążenia, a następnie łączona z zestawem schematów automatyki zintegrowanym z intuicyjnym tzw. orkiestratorem.

IBM SmartCloud Orchestrator w wersji 2.2 jest kompleksowym rozwiązaniem, które może zautomatyzować świadczenie usług w chmurze. Dzięki IBM SmartCloud Orchestrator V2.2, można:

• Szybciej dostarczać usługi w chmurze poprzez w pełni zautomatyzowany samodzielne tworzony model, wykorzystujący zaawansowany, ale prosty w obsłudze tzw. silnik orkiestracji

• Automatyzować wdrażanie całej aplikacji w wielowęzłowej topologii

• Monitorować stan środowiska chmury sprawdzając jego wydajność

• Zapewnić przejrzystość kosztów IT  dzięki funkcjom, które przeznaczone są do pomiaru, analizy, raportowania wykorzystania i kontroli wydatków na zasoby cloud computing

Rozwiązanie ma na celu maksymalizowanie szybkości i usprawniać elastyczność budowy i dostarczenia usług w chmurze. IBM SmartCloud Orchestrator integruje infrastrukturę, zarządzanie aplikacjami , przechowywanie i automatyzację sieci w jednej platformie zautomatyzowanej, otwartej i łatwej w rozbudowie. IBM SmartCloud Orchestrator stworzony został w oparciu o otwarte standardy i wykorzystuje technologię OpenStack , która zapewnia bogaty zestaw funkcji infrastrukturalnych dla środowiska chmury. Integracja z rozwiązaniami IBM i narzędziami innych producentów lub dostosowanie do istniejącego centrum danych ułatwiona jest dzięki wykorzystaniu zestawu gotowych do użycia pakietów automatyzujących. IBM SmartCloud Orchestrator jest dostępny w dwóch wersjach:

1 . IBM SmartCloud Orchestrator (Base Edition) zawiera rozwiązania do udostępniania i platformę orkiestracji.

2 . IBM SmartCloud Orchestrator ( Enterprise Edition) dodaje do wcześniejszej wersji także zintegrowany monitoring i zarządzanie dostępnością środowiska chmury i obejmuje narzędzia do kontroli wydajności i możliwości planowania wydajnością.

IBM SmartCloud Orchestrator w wersji 2.2 oferuje znacznie lepszą ochronę danych, skalowalność i wydajność dla operacji intensywnie wykorzystujących bazę danych w oparciu o technologię IBM DB2  i jest przeznaczony do bardziej skutecznego zarządzania danymi. Większa dostępność jest możliwa dzięki usprawnieniom takim jak automatyczna reorganizacja bazy danych w trybie online. Ponadto zwiększona skalowalność i wykorzystanie najnowszej technologii serwerowej pomaga zwiększyć wydajność procesów, tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie z niej danych.

 

Oprogramowanie  umożliwia także uproszczenie procesu tworzenia wirtualnych obrazów za pomocą narzędzia graficznego do budowy i komponowania obrazów wirtualnych.

 

IBM SmartCloud Orchestrator w wersji 2.2 obsługuje również standard tworzenia topologii i orkiestracji OASIS oraz dostarczany jest z Jazz służącym do zarządzania usługami.

Zestaw otwartych usług integracyjnych wykorzystuje wspólną infrastrukturę w oparciu o specyfikacje Open Services for Lifecycle Collaboration (OSLC ).  Rejestr usług zapewnia możliwości współpracy z niemal dowolnym narzędziem znajdującym się w zewnętrznym rejestrze, łączącym z zewnętrznymi danymi. Inne usługi integracyjne obejmują wspólną wizualizację, administrację, raportowanie oraz bezpieczeństwo (np. single sign- on).

Otwarte standardy pozwalają na elastyczność i możliwość wyboru spośród dostawców rozwiązań cloud zarówno teraz jak i w przyszłości.

Dzięki IBM SmartCloud Orchestrator organizacje IT mogą szybko wdrożyć dostosowany do potrzeb rodzaj środowiska chmury niezależnie od rozmiaru i mogą rozpocząć korzystanie z większej elastyczności, skalowalności i wydajności, które oferuje cloud.

Wymagania sprzętowe

Dla IBM SmartCloud Orchestrator V2.2 wymagane są następujące minimalne wartości dla pamięci i przestrzeni dyskowej.

• RHEL 6.3 x86-64 Linux włączony system VT

– Liczba procesorów: 4

– Ilość kart sieciowych: 1

– Pamięć: 24 GB

– Dysk twardy: 550 GB

• Business Process Manager (BPM):

Po uruchomieniu SmartCloud Orchestrator serwer BPM może uruchamiać w trybie All-in jedną maszynę z SmartCloud Orchestrator lub bardziej efektywnie na wydzielonej maszynie wirtualnej:

– RHEL 6.3 x86-64 system Linux

– Liczba procesorów : 2

– Pamięć: 6 GB

– Dysk : 50 GB

Wymagania dotyczące oprogramowania

Następujące systemy operacyjne obsługiwane są przez IBM SmartCloud Orchestrator V2.2.

IBM SmartCloud Orchestrator V2.2 wykorzystuje hypervisor jako warstwę wirtualizacji pomiędzy sprzętem i systemem operacyjnym. Obsługiwane hiperwizory są:

• VMware ESXi V4.1 , VMware vSphere 5.0, VMware vSphere 5.1

• Maszyny wirtualne hostowane na RHEL 6.3 x86_64

Uwaga: instalator obsługuje tylko Red Hat Enterprise Linux 6.3 x86_64.

• IBM DB2 jest bazą danych zaplecza (backed). Obsługiwana jest wersja DB2 10.1 x86_64 .

Specyfikacje programu oraz informacje dotyczące określonego środowiska pracy można znaleźć w dokumentacji dołączonej do programu w języku angielskim.

Prelegenci

karolina_pilarczyk_maleKarolina Pilarczyk – Cloud & Smarter Infrastructure Partner Manager. Od 12 lat związana z branżą IT. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała przygotowując koncepcje rozwiązań oraz koordynując zespoły techniczne podczas procesów sprzedaży rozwiązań ERP, ECM, middleware. Obecnie jest odpowiedzialna za rozwój sieci Partnerskiej w obszarze Cloud & Smarter Infrastructure: monitoring i zarządzanie infrastrukturą, backup i archiwizacja, zarządzanie majątkiem przedsiębiorstwa. Prywatnie pasjonatka nowych technologii i motoryzacji (czynnie biorąca udział w zawodach driftingowych w Polsce)

 

 

 

 

 

 

 

 

Partnerzy

 

 

 

800px-ibm_logosvg

 

 

 

 

 

logo onet technologie

 

 


2 thoughts on “Narzędzia do zarządzania usługami cloud

    • marek Autor wpisu

      przepraszam, że odpowiadam dopiero teraz. Webinarium odbyło się w godzinach 12:00 – 13:10. Zarejestrowani na to webinarium użytkownicy otrzymają mail z linkiem do zapisu wideo.

Komentowanie niedostępne.